Uge 34 – 2018

RØSK D-stævne dressur
SAR C-stævne dressur med Sjællandsmesterskaberne

Så er vi gået ind i en travl uge – vi er ved at gøre klar til weekendens stævne med Sjællandsmesterskaberne! Der er godt med starter og som altid heldigvis også masser af gode hjælpere. Det er dejligt og vi elsker når alt spiller og vi kører i det højeste gear. Så kom og kig – der er som sædvanlig rigtig dejlig mad og skønne kager der serveres med et smil og en sød bemærkning. Der er også masser af god ridning kan vi godt garantere, så brug weekenden på Kjeldmosegaard 🙂

Josefine Voss Madsen og Honey De´luxe har indtaget Nordsjælland i denne weekend og det med samme power som vikingerne brugte da de tog på togter. I Nordsjællands Rideklub blev ekvipagen lørdag nr. 2 i MB* mens de i Odsherred Rideklub vandt MB* om søndagen. Sejt Josefine 🙂

LSP afholdt også stævne i weekenden, her var der mange af klubbens ryttere til start og om lørdagen vandt Karoline Krog og Sazan LCklassen mens Freja Borring og Neergaards Tarco blev nr. 3. Karoline fortsatte med at vinde MBklassen på Mercury både lørdag og søndag. I LA5 klassen om søndagen trak Olivia Bille og Pegasus det længste strå mens Annielle Clausen og Don Poblano vandt både MA og PSG. Stort tillykke til de placerede 🙂

Dette indlæg blev udgivet i Nyheder 2018. Bogmærk permalinket.