Resultater
Sakskøbing Rideklub |
DRF Stævnesystem - STØT BRYSTERNE
|
||
Klasseoversigt |
1 LB2-B Ponyer - A |
3 LA2-B Ponyer - A |
5 LA6-A Ponyer - A |
6 PRI12 Ponyer Indledende - A |
7 PRM12 Ponyer indv. Mesterskab - A |
9 LA1-A Heste - A |
10 LA2-A Heste - A |
11 LA4-A Heste - A |
13 MB0-A Heste - A |
14 MB1-A Heste - A |
15 MB2-A Heste - A |
18 4 års gangartsbedømmelse - A |
20 LA2-B Ponyer - A |
23 PRI12 Ponyer Indledende - A |
25 PRT12 Ponyer holdmesterskab - A |
26 LA2-A Heste - A |
27 LA4-A Heste - A |
29 MB0-A Heste - A |
31 MB3-A Heste - A |
32 MA1-A Heste - A |
34 4 års gangartsbedømmelse - A |
35 Valgfri LD-LC Pony Lørdag - A |
36 Valgfri LC Hest Lørdag - A |
37 Valgfri LD-LC Pony Søndag - A |
Resultatliste
Sakskøbing Rideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE
|
|
1 |
LB2-B Ponyer - A
|
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Randi Larsen Storm |
Sponsor: Stephanie Clarke |
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
Rytter |
Klub |
E |
H |
C |
M |
B |
I alt |
% |
Plac |
1 |
63 |
FRIIS NACHOS (FRIIS NEMESIS) - 1 |
Ida Svaneeng LC3 |
Nykøbing Falster Rideklub |
|
|
177,50 |
|
|
178 |
68,269 |
1 |
2 |
19 |
FIRFOD JITTERBUG - 1 |
Channe bech Petersen |
Sakskøbing Rideklub |
|
|
153,50 |
|
|
154 |
59,038 |
|
Resultatliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE | ||
3 | LA2-B Ponyer - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Randi Larsen Storm |
Sponsor: Heidi´s Rideudstyr |
Ærespræmie: Heidi´s Rideudstyr |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
1 | 9 | RØNNELY'S MANGO - 1 | Emilie N. Larsen | Ride- Og Kørekl. Lolland | 212,00 | 212 | 66,250 | 1 | ||||
2 | 39 | NESQUIK - 1 | Annica Frederiksen | Faxe Køre- & Rideforening | 205,50 | 206 | 64,219 |
Resultatliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE | ||
5 | LA6-A Ponyer - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Randi Larsen Storm |
Sponsor: Hørecenter falster, fam. Herneth |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
1 | 23 | NAVOY - 1 | Caroline Danneskiold Lassen | Faxe Køre- & Rideforening | 257,00 | 257 | 67,632 | 1 | ||||
2 | 31 | TONY - 2 | Annica Frederiksen | Faxe Køre- & Rideforening | 248,50 | 249 | 65,395 |
Resultatliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE | ||
6 | PRI12 Ponyer Indledende - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Susanne Vennike |
Sponsor: Råhøjgaard, |
Ærespræmie: Farao's Hest |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
3 | 31 | TONY - 2 | Annica Frederiksen | Faxe Køre- & Rideforening | 277,00 | 277 | 69,250 | 1 | ||||
5 | 51 | TOVDAL'S ATTRACTION - 1 | Rose Boye Christensen | Faxe Køre- & Rideforening | 257,00 | 257 | 64,250 | 2 | ||||
1 | 14 | RISBJERGGÅRD'S BOGART - 2 | Mette Cedervall | Midtsjællands Rideklub | 254,00 | 254 | 63,500 | |||||
2 | 23 | NAVOY - 1 | Caroline Danneskiold Lassen | Faxe Køre- & Rideforening | 248,50 | 249 | 62,125 | |||||
4 | 4 | GRÆSMARKENS MAJOR - 1 | Julie Nyholm Østergård | Sakskøbing Rideklub | 232,00 | 232 | 58,000 |
Resultatliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE | ||
7 | PRM12 Ponyer indv. Mesterskab - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Susanne Vennike |
Sponsor: Stephnie Clark, |
Ærespræmie: Poda Hegn |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
2 | 51 | TOVDAL'S ATTRACTION - 1 | Rose Boye Christensen | Faxe Køre- & Rideforening | 253,00 | 253 | 61,707 | 1 | ||||
1 | 4 | GRÆSMARKENS MAJOR - 1 | Julie Nyholm Østergård | Sakskøbing Rideklub | 246,00 | 246 | 60,000 |
Resultatliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE | ||
9 | LA1-A Heste - A |
Antal plac.: 3 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Peter Fischer |
Sponsor: Bysys, Christel Østed |
Ærespræmie: Råhøjgaard, |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
11 | 47 | CASANOVA | Sabrina Pilemand | Sakskøbing Rideklub | 197,00 | 197 | 75,769 | 1 | ||||
4 | 34 | KJÆRHOLM'S GUCCI | Marianne Skøtt | Næstved Sportsrideklub | 182,00 | 182 | 70,000 | 2 | ||||
8 | 46 | COMPANY B | Sasha Bech Petersen | Sakskøbing Rideklub | 182,00 | 182 | 70,000 | 2 | ||||
6 | 17 | VELVET | Ann-cecilie Bang Christensen | Sakskøbing Rideklub | 180,00 | 180 | 69,231 | |||||
7 | 43 | CLAIR | Helene Christensen | Lollands Sportsrideklub | 180,00 | 180 | 69,231 | |||||
1 | 26 | HOPLA'S ROCILLE | Anne-Sofie Laudrup | Sportsrideklubben | 179,00 | 179 | 68,846 | |||||
2 | 29 | LANDIANO | Lotte Vangerschou Postborg | Sakskøbing Rideklub | 174,00 | 174 | 66,923 | |||||
9 | 48 | MISSISSIPPI MOSEBO | Ida Christiansen | Sakskøbing Rideklub | 167,00 | 167 | 64,231 | |||||
10 | 52 | ANNIKA | Christel Østed | Sakskøbing Rideklub | 166,00 | 166 | 63,846 | |||||
5 | 42 | SMEDEGÅRDENS MIAMAI | Trine Schell Jørgensen | Nykøbing Falster Rideklub | 151,50 | 152 | 58,269 | |||||
3 | 32 | KALBOLUNDS KINGO | Britta Brændbyge | Sakskøbing Rideklub | 148,50 | 149 | 57,115 |
Resultatliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE | ||
10 | LA2-A Heste - A |
Antal plac.: 3 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Peter Fischer |
Sponsor: Saxkjøbing Sukkerfabrik, , fam. Herneth |
Ærespræmie: Bot Shoppen |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
1 | 47 | CASANOVA | Sabrina Pilemand | Sakskøbing Rideklub | 221,00 | 221 | 76,207 | 1 | ||||
11 | 11 | ØSTERGAARD'S LAMBOGINI | Tina Andersen | Ride- Og Kørekl. Lolland | 213,50 | 214 | 73,621 | 2 | ||||
3 | 34 | KJÆRHOLM'S GUCCI | Marianne Skøtt | Næstved Sportsrideklub | 209,00 | 209 | 72,069 | 3 | ||||
7 | 46 | COMPANY B | Sasha Bech Petersen | Sakskøbing Rideklub | 209,00 | 209 | 72,069 | 3 | ||||
9 | 2 | NØDDEBOGAARDS RONALDO | Eva Stoltze | Faxe Køre- & Rideforening | 206,50 | 207 | 71,207 | |||||
2 | 43 | CLAIR | Helene Christensen | Lollands Sportsrideklub | 199,00 | 199 | 68,621 | |||||
4 | 17 | VELVET | Ann-cecilie Bang Christensen | Sakskøbing Rideklub | 196,00 | 196 | 67,586 | |||||
10 | 35 | HALMTOFTE LAVINIA | Amanda Piil | Lollands Sportsrideklub | 191,00 | 191 | 65,862 | |||||
8 | 48 | MISSISSIPPI MOSEBO | Ida Christiansen | Sakskøbing Rideklub | 180,50 | 181 | 62,241 | |||||
5 | 38 | DOSCHJA KIRA | Nathalie Hansen | Lollands Sportsrideklub | 175,00 | 175 | 60,345 | |||||
6 | 42 | SMEDEGÅRDENS MIAMAI | Trine Schell Jørgensen | Nykøbing Falster Rideklub | 174,50 | 175 | 60,172 |
Resultatliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE | ||
11 | LA4-A Heste - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Susanne Ranch |
Sponsor: , Scan Horse |
Ærespræmie: Hasselø Rideudstyr |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
2 | 11 | ØSTERGAARD'S LAMBOGINI | Tina Andersen | Ride- Og Kørekl. Lolland | 231,00 | 231 | 67,941 | 1 | ||||
4 | 27 | CAPPUCCINO | Tina Jeppesen | Sakskøbing Rideklub | 228,50 | 229 | 67,206 | |||||
1 | 35 | HALMTOFTE LAVINIA | Amanda Piil | Lollands Sportsrideklub | 212,00 | 212 | 62,353 |
Resultatliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE | ||
13 | MB0-A Heste - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Susanne Ranch |
Sponsor: Saxkjøbing Sukkerfabrik, |
Ærespræmie: DANgross |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
3 | 13 | NØDDEBOGÅRDS DON RAUL | Cecilie Dyrnes Vangen | Lollands Sportsrideklub | 255,00 | 255 | 65,385 | 1 | ||||
6 | 5 | LOULÓU SJÆLSTOFTE | Tanja Lohse | Sakskøbing Rideklub | 252,50 | 253 | 64,744 | 2 | ||||
5 | 50 | TEGLGÅRDENS FANDANGO | Kitt Nørbjerg Aalborg | Sakskøbing Rideklub | 245,50 | 246 | 62,949 | |||||
4 | 22 | ZARGENT KIRA | Tina Andersen | Ride- Og Kørekl. Lolland | 240,00 | 240 | 61,538 | |||||
1 | 1 | TUNGEPIL PITT | Lykke Lenna Andersen | Faxe Køre- & Rideforening | 239,00 | 239 | 61,282 | |||||
2 | 7 | MALAKIT GRØNKILDE | Susan Nadia Hansen | Ride- Og Kørekl. Lolland | 223,50 | 224 | 57,308 |
Resultatliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE | ||
14 | MB1-A Heste - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Susanne Ranch |
Sponsor: Butik AnneMarie |
Ærespræmie: Deloitte |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
3 | 13 | NØDDEBOGÅRDS DON RAUL | Cecilie Dyrnes Vangen | Lollands Sportsrideklub | 252,00 | 252 | 68,108 | 1 | ||||
1 | 5 | LOULÓU SJÆLSTOFTE | Tanja Lohse | Sakskøbing Rideklub | 230,50 | 231 | 62,297 | |||||
2 | 10 | ELVERHØJS ALAIKA | Michelle Johansen | Sakskøbing Rideklub | 220,00 | 220 | 59,459 |
Resultatliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE | ||
15 | MB2-A Heste - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Susanne Ranch |
Sponsor: , Fam. Jensen |
Ærespræmie: Klinik Trianon |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
2 | 24 | ATTERUPGAARDS INDI-GOLD | Line Danielsen | Sportsrideklubben Vallensbæk | 273,00 | 273 | 71,842 | 1 | ||||
3 | 6 | ØSTERGAARD'S LE MANS | Tina Andersen | Ride- Og Kørekl. Lolland | 264,00 | 264 | 69,474 | |||||
1 | 10 | ELVERHØJS ALAIKA | Michelle Johansen | Sakskøbing Rideklub | 253,50 | 254 | 66,711 |
Resultatliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE | ||
18 | 4 års gangartsbedømmelse - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | H: Peter Fischer, C: Susanne Vennike |
Sponsor: Poppelgaarden, Klinik optime, Engestofte gods |
Ærespræmie: Ekvipagerne rider to og to sammen. |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
6 | 74 | LITVINENKO SJÆLSTOFTE | Anne Troensegaard | Faxe Køre- & Rideforening | 9,08 | 9,08 | 18 | 90,800 | 1 | |||
5 | 45 | DON PRIMO UNIK | Lenette Lundquist | Sakskøbing Rideklub | 8,24 | 8,24 | 16 | 82,400 | 2 | |||
1 | 57 | POKER KÖNIG | Anne Troensegaard | Faxe Køre- & Rideforening | 8,02 | 8,02 | 16 | 80,200 | ||||
4 | 44 | BAKKEGÅRDENS LATINI'Z | Louise Øhlenschlæger | Fladså Rideklub | 7,20 | 7,20 | 14 | 72,000 | ||||
3 | 40 | POPPELGÅRDENS ROBIN HOOD | Gitte Bredahl Andersen | Nykøbing Falster Rideklub | 7,12 | 7,12 | 14 | 71,200 | ||||
2 | 37 | ZIZI KIRA | Nathalie Hansen | Lollands Sportsrideklub | 7,10 | 7,10 | 14 | 71,000 |
Resultatliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE | ||
20 | LA2-B Ponyer - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Peter Fischer |
Sponsor: Råhøjgaard, Zindy |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
4 | 39 | NESQUIK - 1 | Annica Frederiksen | Faxe Køre- & Rideforening | 219,50 | 220 | 68,594 | 1 | ||||
1 | 9 | RØNNELY'S MANGO - 1 | Emilie N. Larsen | Ride- Og Kørekl. Lolland | 208,50 | 209 | 65,156 | |||||
3 | 30 | ROLØKKE CARTE D'OR - 2 | Vicky Pejter Larsen | Sakskøbing Rideklub | 203,00 | 203 | 63,438 | |||||
2 | 28 | SOLVANGGÅRDS ROBIN - 1 | Line Svaneeng Nielsen | Nykøbing Falster Rideklub | 202,00 | 202 | 63,125 |
Resultatliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE | ||
23 | PRI12 Ponyer Indledende - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Peter Fischer |
Sponsor: Hippolyt |
Ærespræmie: Hippolyt |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
2 | 31 | TONY - 2 | Annica Frederiksen | Faxe Køre- & Rideforening | 272,00 | 272 | 68,000 | 1 | ||||
1 | 4 | GRÆSMARKENS MAJOR - 1 | Julie Nyholm Østergård | Sakskøbing Rideklub | 242,00 | 242 | 60,500 |
Resultatliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE | ||
25 | PRT12 Ponyer holdmesterskab - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Peter Fischer |
Sponsor: , Cecilie Vangen |
Ærespræmie: Hasselø rideudstyr |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
2 | 31 | TONY - 2 | Annica Frederiksen | Faxe Køre- & Rideforening | 264,50 | 265 | 67,821 | 1 | ||||
1 | 4 | GRÆSMARKENS MAJOR - 1 | Julie Nyholm Østergård | Sakskøbing Rideklub | 232,00 | 232 | 59,487 |
Resultatliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE | ||
26 | LA2-A Heste - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Susanne Ranch |
Sponsor: Sirius patruljen v/Roland,Kop&kande, JKoch Enterprise |
Ærespræmie: Massør Tom Røpke |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
6 | 47 | CASANOVA | Sabrina Pilemand | Sakskøbing Rideklub | 213,00 | 213 | 73,448 | 1 | ||||
5 | 11 | ØSTERGAARD'S LAMBOGINI | Tina Andersen | Ride- Og Kørekl. Lolland | 200,50 | 201 | 69,138 | 2 | ||||
2 | 16 | MONTEREY | Irene de Darko | Faxe Køre- & Rideforening | 196,50 | 197 | 67,759 | |||||
1 | 35 | HALMTOFTE LAVINIA | Amanda Piil | Lollands Sportsrideklub | 196,00 | 196 | 67,586 | |||||
3 | 17 | VELVET | Ann-cecilie Bang Christensen | Sakskøbing Rideklub | 193,50 | 194 | 66,724 | |||||
4 | 36 | DISCO KIRA | Nathalie Hansen | Lollands Sportsrideklub | 177,00 | 177 | 61,034 |
Resultatliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE | ||
27 | LA4-A Heste - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Janet Wilhjelm, M: Susanne Ranch |
Sponsor: Massør Hassan Torabi |
Ærespræmie: Dit Rideudstyr, |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
1 | 47 | CASANOVA | Sabrina Pilemand | Sakskøbing Rideklub | 240,50 | 226,50 | 467 | 68,676 | 1 | |||
4 | 35 | HALMTOFTE LAVINIA | Amanda Piil | Lollands Sportsrideklub | 227,00 | 227,00 | 454 | 66,765 | 2 | |||
5 | 27 | CAPPUCCINO | Tina Jeppesen | Sakskøbing Rideklub | 224,50 | 227,00 | 452 | 66,397 | ||||
2 | 11 | ØSTERGAARD'S LAMBOGINI | Tina Andersen | Ride- Og Kørekl. Lolland | 218,00 | 215,00 | 433 | 63,676 | ||||
3 | 12 | CHAMPIZ | Inger Marie Petersen | Sakskøbing Rideklub | 214,00 | 206,00 | 420 | 61,765 |
Resultatliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE | ||
29 | MB0-A Heste - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Janet Wilhjelm, M: Susanne Ranch |
Sponsor: Råhøjgaard, ScanHorse, Møllestenen |
Ærespræmie: Saxkjøbing Sukkerfabrik |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
1 | 73 | GUNNARSHOLM'S HIGHLANDER | Henrik Christen Christfort | Faxe Køre- & Rideforening | 271,50 | 272,50 | 544 | 69,744 | 1 | |||
4 | 18 | SPANGGAARDS NEPHEW | Trine Kristjandottir | Sakskøbing Rideklub | 258,50 | 261,50 | 520 | 66,667 | 2 | |||
3 | 5 | LOULÓU SJÆLSTOFTE | Tanja Lohse | Sakskøbing Rideklub | 248,00 | 258,00 | 506 | 64,872 | ||||
5 | 13 | NØDDEBOGÅRDS DON RAUL | Cecilie Dyrnes Vangen | Lollands Sportsrideklub | 254,50 | 248,50 | 503 | 64,487 | ||||
2 | 3 | WEMBLY'S ZARINA | Helle Frejlev | Sakskøbing Rideklub | 243,00 | 253,50 | 497 | 63,654 | ||||
6 | 1 | TUNGEPIL PITT | Lykke Lenna Andersen | Faxe Køre- & Rideforening | 246,00 | 245,00 | 491 | 62,949 | ||||
7 | 49 | KULING | Ida-Elin R. Sunde | Lollands Sportsrideklub | 244,00 | 241,50 | 486 | 62,244 |
Resultatliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE | ||
31 | MB3-A Heste - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Janet Wilhjelm |
Sponsor: , MK Salon, |
Ærespræmie: Pavo |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
2 | 6 | ØSTERGAARD'S LE MANS | Tina Andersen | Ride- Og Kørekl. Lolland | 263,50 | 264 | 65,875 | 1 | ||||
1 | 10 | ELVERHØJS ALAIKA | Michelle Johansen | Sakskøbing Rideklub | 261,50 | 262 | 65,375 |
Resultatliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE | ||
32 | MA1-A Heste - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Janet Wilhjelm |
Sponsor: Codan v/Lars Ravn No 17, Merzu |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
1 | 15 | DAYDREAM | Caroline Aarosin | Hvalsø Rideklub | 244,50 | 245 | 67,917 | 1 | ||||
2 | 21 | LANDLYSTS LYRIQUE | Hanne Brebøl Thorsen | Lollands Sportsrideklub | Udgå |
Resultatliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE | ||
34 | 4 års gangartsbedømmelse - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Peter Fischer |
Sponsor: Boyes Lysreklame, Poda hegn |
Ærespræmie: Ekvipagerne rider to og to sammen. |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
1 | 57 | POKER KÖNIG | Anne Troensegaard | Faxe Køre- & Rideforening | 8,46 | 8 | 84,600 | 1 | ||||
3 | 45 | DON PRIMO UNIK | Lenette Lundquist | Sakskøbing Rideklub | 8,00 | 8 | 80,000 | |||||
2 | 59 | A ROMANZE | Josephine Hansen | Stubbekøbing Rideklub | 7,86 | 8 | 78,600 |
Resultatliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE | ||
35 | Valgfri LD-LC Pony Lørdag - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Randi Larsen Storm |
Sponsor: Den gyldne frisør, fam. Herneth |
Ærespræmie: Blue Hors, |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
3 | 63 | FRIIS NACHOS (FRIIS NEMESIS) - 1 | Ida Svaneeng LC3 | Nykøbing Falster Rideklub | 69,17 | 69 | 69,170 | 1 | ||||
4 | 19 | FIRFOD JITTERBUG - 1 | Channe bech Petersen | Sakskøbing Rideklub | 62,29 | 62 | 62,290 | 2 | ||||
2 | 64 | HAYMOS GASTON | Ida Tach LC2B | Nykøbing Falster Rideklub | 60,45 | 60 | 60,450 | |||||
5 | 72 | HAYMOS GASTON | Ida Tach LC3B | Nykøbing Falster Rideklub | 58,13 | 58 | 58,130 | |||||
1 | 54 | RICO - 2 | Amaile Dzienis LC1 | Sakskøbing Rideklub | 51,46 | 51 | 51,460 |
Resultatliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE | ||
36 | Valgfri LC Hest Lørdag - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Peter Fischer |
Sponsor: , Mühlendorf, Massør Tom Røpke |
Ærespræmie: Fryland Rideudstyr |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
4 | 45 | DON PRIMO UNIK | Lenette Lundquist | Sakskøbing Rideklub | 79,58 | 80 | 79,580 | 1 | ||||
3 | 61 | IB KIRK FIRFOD | Signe Knudsen Hemmingsen LC2 | Sakskøbing Rideklub | 73,64 | 74 | 73,640 | |||||
1 | 65 | ROSALIA | Jamile Laura Johansen LC2 | Sakskøbing Rideklub | 67,61 | 68 | 67,610 | |||||
2 | 66 | SØBJÆRGS DUVALL | Jeanett Ravneberg LC2 | Stubbekøbing Rideklub | 59,35 | 59 | 59,350 |
Resultatliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - STØT BRYSTERNE | ||
37 | Valgfri LD-LC Pony Søndag - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Peter Fischer |
Sponsor: CTfoto.dk, Zindy, Blue Hors |
Ærespræmie: CTfoto.dk |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
4 | 63 | FRIIS NACHOS (FRIIS NEMESIS) - 1 | Ida Svaneeng LC3 | Nykøbing Falster Rideklub | 72,08 | 72 | 72,080 | 1 | ||||
3 | 62 | LIANE WICAN | Ida Lindhardsen LC3B | Sydhavs Rideklub | 59,17 | 59 | 59,170 | |||||
1 | 69 | SAXPOS PLEASURE - 3 | Alberte Sander Pedersen LD2 | Sakskøbing Rideklub | 55,28 | 55 | 55,280 | |||||
2 | 54 | RICO - 2 | Amaile Dzienis LC1 | Sakskøbing Rideklub | 52,71 | 53 | 52,710 |