Springliste
Sakskøbing Rideklub |
DRF Stævnesystem - Advent D-springstævne SAR
|
||
Klasseoversigt |
1 30 cm pony - A |
2 40 cm Pony B0 - A |
3 50 cm Pony B0 - A |
4 60 cm Pony B3 - A |
5 70cm Pony B3 - A |
6 80 cm Pony B3 - A |
7 90cm Pony B3 - A |
8 50cm Hest B0 - A |
9 60cm Hest B0 - A |
10 70 cm Hest B0 - A |
11 80 cm Hest B0 - A |
12 90 cm Hest B3 - A |
13 100 cm Hest B3 - A |
14 110 cm Hest B3 - A |
OBS! Ryttere skal se bort fra de personlige start tider. Hver klasse vil blive afviklet fortløbende! |
Springliste
Sakskøbing Rideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - Advent D-springstævne SAR
|
|
1 |
30 cm pony - A
|
||
Start:Søndag kl. 09:00 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr |
Stævnenr |
Starttid |
Hest |
Rytter |
Klub |
1 |
12 |
09:00 |
CHERIE - 3 |
Frederikke Rahbæk Alsbæk |
Sydhavs Rideklub |
2 |
13 |
09:02 |
SWEET JACKSON - 1 |
Sacha Bentsen |
Sydhavs Rideklub |
3 |
11 |
09:04 |
SAXPOS PLEASURE - 2 |
Alberte Sander Pedersen |
Sakskøbing Rideklub |
4 |
34 |
09:06 |
FIRFOD JITTERBUG - 1 |
Channe Bech Petersen |
Sakskøbing Rideklub |
Springliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Advent D-springstævne SAR | ||
2 | 40 cm Pony B0 - A | ||
Start:Søndag kl. 09:30 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 31 | 09:30 | HOVGÅRDENS ZEBA - 1 | Liv Sørensen | Klimagårdens Rideklub |
2 | 34 | 09:32 | FIRFOD JITTERBUG - 1 | Channe Bech Petersen | Sakskøbing Rideklub |
3 | 11 | 09:34 | SAXPOS PLEASURE - 2 | Alberte Sander Pedersen | Sakskøbing Rideklub |
4 | 12 | 09:36 | CHERIE - 3 | Frederikke Rahbæk Alsbæk | Sydhavs Rideklub |
5 | 13 | 09:38 | SWEET JACKSON - 1 | Sacha Bentsen | Sydhavs Rideklub |
Springliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Advent D-springstævne SAR | ||
3 | 50 cm Pony B0 - A | ||
Start:Søndag kl. 10:00 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 35 | 10:00 | SANNY 45 - 2 | Signe Ørum Hansen | Nykøbing Falster Rideklub |
2 | 31 | 10:02 | HOVGÅRDENS ZEBA - 1 | Liv Sørensen | Klimagårdens Rideklub |
3 | 17 | 10:04 | ODBJERGS BALOO - 1 | Louise Hasgaard | Nykøbing Falster Rideklub |
Springliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Advent D-springstævne SAR | ||
4 | 60 cm Pony B3 - A | ||
Start:Søndag kl. 10:25 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 35 | 10:25 | SANNY 45 - 2 | Signe Ørum Hansen | Nykøbing Falster Rideklub |
2 | 14 | 10:28 | LISCANNON LASS - 1 | Kirstine Alsbæk | Sydhavs Rideklub |
3 | 17 | 10:31 | ODBJERGS BALOO - 1 | Louise Hasgaard | Nykøbing Falster Rideklub |
Springliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Advent D-springstævne SAR | ||
5 | 70cm Pony B3 - A | ||
Start:Søndag kl. 10:55 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 2 | 10:55 | PELÉ - 2 | Malou Hegelund Carlsen | Lollands Sportsrideklub |
2 | 6 | 10:58 | FLIPPER - 1 | Claudia Pescatori | Baunehøj Rideklub Næstved |
3 | 14 | 11:01 | LISCANNON LASS - 1 | Kirstine Alsbæk | Sydhavs Rideklub |
4 | 16 | 11:04 | FØNIX ELSA - 1 | Mie Christiansen | Sakskøbing Rideklub |
5 | 36 | 11:07 | TRENDY | Signe Ørum Hansen | Nykøbing Falster Rideklub |
Springliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Advent D-springstævne SAR | ||
6 | 80 cm Pony B3 - A | ||
Start:Søndag kl. 11:30 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 36 | 11:30 | TRENDY | Signe Ørum Hansen | Nykøbing Falster Rideklub |
2 | 2 | 11:33 | PELÉ - 2 | Malou Hegelund Carlsen | Lollands Sportsrideklub |
3 | 6 | 11:36 | FLIPPER - 1 | Claudia Pescatori | Baunehøj Rideklub Næstved |
4 | 16 | 11:39 | FØNIX ELSA - 1 | Mie Christiansen | Sakskøbing Rideklub |
Springliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Advent D-springstævne SAR | ||
7 | 90cm Pony B3 - A | ||
Start:Søndag kl. 00:00 Bane: 0 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
00:00 |
|
Springliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Advent D-springstævne SAR | ||
8 | 50cm Hest B0 - A | ||
Start:Søndag kl. 12:15 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 19 | 12:15 | STEPHANIE | sabine mortensen | Bellingegård Sportsrideklub |
2 | 32 | 12:17 | MR. SQUIGLEY | Sara Jørgensen | Klimagårdens Rideklub |
3 | 33 | 12:19 | PATRICK - 2 | Sasha Bech Petersen | Sakskøbing Rideklub |
4 | 22 | 12:21 | BRUTALIS | Benita Dunch | Sakskøbing Rideklub |
5 | 12:23 | PAUSE | |||
5 | 27 | 12:38 | MY NIGHT CHIC | Line Olsen | Nykøbing Falster Rideklub |
6 | 28 | 12:40 | SPERIT | Nina Hedegaard | Lollands Sportsrideklub |
7 | 8 | 12:42 | ANNIKA | Christel Østed | Sakskøbing Rideklub |
8 | 20 | 12:44 | HAZEL PARK | sabine mortensen | Bellingegård Sportsrideklub |
Springliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Advent D-springstævne SAR | ||
9 | 60cm Hest B0 - A | ||
Start:Søndag kl. 13:10 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 8 | 13:10 | ANNIKA | Christel Østed | Sakskøbing Rideklub |
2 | 32 | 13:12 | MR. SQUIGLEY | Sara Jørgensen | Klimagårdens Rideklub |
3 | 20 | 13:14 | HAZEL PARK | sabine mortensen | Bellingegård Sportsrideklub |
4 | 33 | 13:16 | PATRICK - 2 | Sasha Bech Petersen | Sakskøbing Rideklub |
5 | 30 | 13:18 | MILAN KAKA | Lotte Jørgensen | Sydhavs Rideklub |
6 | 13:20 | PAUSE | |||
6 | 18 | 13:35 | CISSE QNEGO Z | Janni Krygermeier | Sakskøbing Rideklub |
7 | 27 | 13:37 | MY NIGHT CHIC | Line Olsen | Nykøbing Falster Rideklub |
8 | 28 | 13:39 | SPERIT | Nina Hedegaard | Lollands Sportsrideklub |
Springliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Advent D-springstævne SAR | ||
10 | 70 cm Hest B0 - A | ||
Start:Søndag kl. 14:05 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 18 | 14:05 | CISSE QNEGO Z | Janni Krygermeier | Sakskøbing Rideklub |
2 | 23 | 14:07 | HØJGAARDS SANTOS | Sofie Kajbæk | Bellingegård Sportsrideklub |
3 | 30 | 14:09 | MILAN KAKA | Lotte Jørgensen | Sydhavs Rideklub |
4 | 15 | 14:11 | LUPINA | Nanna S. Karcz | Midtlollands Rideklub |
5 | 25 | 14:13 | HØJGAARDS SANTOS | Signe Johansen | Sakskøbing Rideklub |
6 | 24 | 14:15 | GALEN | Sofie Kajbæk | Bellingegård Sportsrideklub |
Springliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Advent D-springstævne SAR | ||
11 | 80 cm Hest B0 - A | ||
Start:Søndag kl. 14:40 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 29 | 14:40 | ATOMIC-S | Julie Refnov | Sakskøbing Rideklub |
2 | 9 | 14:42 | STORMVINDS THOR | Isabella Wriedt Sørensen | Sakskøbing Rideklub |
3 | 10 | 14:44 | OXALIA ALSTRUP | Jette Sander Pedersen | Sakskøbing Rideklub |
4 | 15 | 14:46 | LUPINA | Nanna S. Karcz | Midtlollands Rideklub |
5 | 21 | 14:48 | GØRKLIDTGÅRDS LARAINE | Josephine Genet | Vordingborg Sportsrideklub |
Springliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Advent D-springstævne SAR | ||
12 | 90 cm Hest B3 - A | ||
Start:Søndag kl. 15:10 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 29 | 15:10 | ATOMIC-S | Julie Refnov | Sakskøbing Rideklub |
2 | 3 | 15:13 | LADY HAWKE | Emilie Østbjerg | Vordingborg Sportsrideklub |
3 | 4 | 15:16 | VIVALDI AF GREGERSMINDE | Matilde Hansen | Vordingborg Sportsrideklub |
4 | 7 | 15:19 | LAS-VEGAS-EM | Ida Von Würden Berg | Østlollands Rideklub |
5 | 9 | 15:22 | STORMVINDS THOR | Isabella Wriedt Sørensen | Sakskøbing Rideklub |
6 | 10 | 15:25 | OXALIA ALSTRUP | Jette Sander Pedersen | Sakskøbing Rideklub |
7 | 21 | 15:28 | GØRKLIDTGÅRDS LARAINE | Josephine Genet | Vordingborg Sportsrideklub |
8 | 26 | 15:31 | GALEN | Signe Johansen | Sakskøbing Rideklub |
Springliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Advent D-springstævne SAR | ||
13 | 100 cm Hest B3 - A | ||
Start:Søndag kl. 15:50 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 3 | 15:50 | LADY HAWKE | Emilie Østbjerg | Vordingborg Sportsrideklub |
2 | 4 | 15:53 | VIVALDI AF GREGERSMINDE | Matilde Hansen | Vordingborg Sportsrideklub |
3 | 5 | 15:56 | FIONA | Maja Karre | Hørsholm Rideklub af 2003 |
4 | 7 | 15:59 | LAS-VEGAS-EM | Ida Von Würden Berg | Østlollands Rideklub |
5 | 1 | 16:02 | LOUGHNATOUSA INKSY | Cathrine Ibsen | Vordingborg Sportsrideklub |
Springliste Sakskøbing Rideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Advent D-springstævne SAR | ||
14 | 110 cm Hest B3 - A | ||
Start:Søndag kl. 16:20 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 5 | 16:20 | FIONA | Maja Karre | Hørsholm Rideklub af 2003 |
2 | 1 | 16:23 | LOUGHNATOUSA INKSY | Cathrine Ibsen | Vordingborg Sportsrideklub |